Miejsko-Gminne Przedszkole w Kańczudze

żŁOBEK

STATUT

Opis

Nasze przedszkole otworzone zostało w roku 1987 w nowo wybudowanym budynku w Kańczudze przy ul. Witosa 1. Zostało ono wybydowane z funduszy Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz". Głównym inicjatorem budowy był dyrektor Fabryki inż. Antoni Kubicki.

Obecnie funckję dyrektora przedszkola sprawuje mgr Bożena Krupa, którą pełni od lipca 1994 r. Przedszkole jest jedyną w mieście placówką przedszkolną, liczy 7 oddziałów miejscowych i 12 pozamiejscowych. Posiada przedszkolne sale zajęć z pełnym węzłem sanitarnym, jest to budynek spełniający wszystkie obowiązujące normy. Dysponujemy gabinetem logopedycznym oraz bezpiecznym ekologicznym placem zabaw. Posiadamy własną kuchnię.

Na przestrzeni lat nastąpiło wiele zmian zarówno w procesie edukacyjnym, jak i w bazie przedszkola. Kadra pedagogiczna podniosła swoje kwalifikacje, a placówka zyskała piękniejszy wygląd. Dzięki zaangażowaniu władz miasta budynek został ocieplony i zyskał nową elewację. Ofiarna pomoc rodzicow i sponsorów, oraz zaangażowanie wszystkich pracowników przedszkola przyczyniła się również do wyposażenia sal w nowe meble, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt rekreacyjny do ogrodu przedszkolnego, umożliwiający dzieciom bezpieczną zabawę na powietrzu. Zapewniany dzieciom:

• bardzo dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole podstawowej
  • wykwalifikowaną kadrę z dużym doświadczeniem pedagogicznym poszukującą nowych alternatywnych metod pracy z dzieckiem
  • smaczne i zdrowe wyżywienie
  • duże, kolorowe i bardzo dobrze wyposażone sale zabaw
  • obszerny ogród z placem zabaw
  • pełne bezpieczeństwo i fachową opiekę

Oferujemy również zajęcia dodatkowe:

• rytmika
  • nauka tańca